Menu

AaBK Trænermøde Efterår 2021 (Corona Genstart)

image
Bestyrelsen
04. oktober 2021 kl. 11:29
Fredag den 29. oktober indbydes alle klubbens træner til en bid mad og en slurk øl/vand... Og en gennemgang af diverse emner!
Så skal der sættes et STORT kryds i kalenderen, for nu er det ENDELIGT lykkedes for os at få fundet et tidspunkt og ikke mindst en længe ventet mulighed for at mødes på tværs af klubbens mange årgange!
Vi serverer lidt mad og drikke og får en gennemgang af klubbens nye tøjaftale, hvad der er i den og hvordan den praktisk håndteres.
Derudover vil vi kort gennemgå de muligheder der ligger i DBU´s kampklar system, både appen og PC versionen og så vil der også være rig mulighed for at lige få vendt alt hvad der ellers rører sig på hvert jeres område.
Vi håber på super opbakning til denne aften og en positiv tilgang til hvad vi også kan kalde Corona genstarten af Aabenraa Boldklub.💛💙
Luk