Menu
Nyheder 12. april kl. 08:12
Pigeraket 2017 Pigeraketten lander i Aabenraa
Nyheder
Det blev kun til 1.point til AaBKs serie 1. i påskens 2.kampe.
Nyheder
AaBK serie 1. møder i morgen Skærtorsdag Kolding B på udebane.
Nyheder
AaBK serie 1 vandt sikkert med 4 -1 over Ribe BK
Nyheder
AaBK serie 1. tabte præmier kampen til SGI. AaBK spiller igen tirsdag kl.19.00 på AaBK kunstbane mod Ribe BK
Nyheder
Storetorv i Aabenraa klar til loppe og baggagsrums marked i 2017
Nyheder
Fodbold fitness
Nyheder
AaBK serie 1. vandt trænings kampen mod Kolding IF Jyllandserie med 2-0
Nyheder
Stor afklapsning til AaBK serie 1. i lørdagens træningskamp.
Nyheder
AaBK serie 1 møder lørdag SønderjydskeE U19 division.
Nyheder
AaBK serie 1 møder søndag Lundtoft IF serie 2.
Nyheder
Træningskamp AaBK serie 3 møder Hjordkær UI serie 4 fredag kl.19.00
Nyheder
Fortjent nederlag til AaBKs serie1. i træningskampen mod Egen UI S2.
Nyheder
AaBK serie 1 & 3 i træningskamp lørdag 25.02.
Nyheder
AaBK serie 3. Suveræn sejr på 5-1 over serie 3. holdet Den Bosniske IF fra Kolding.
Nyheder
AaBK serie 1. Endnu en sejr i testkamp 3 denne gang over Flensborg 08 - U19 liga
Nyheder
AaBK serie 1 vandt 4 - 2 over Verbandsligaholdet TSV Nordmark / Satrup Flensborg.
Live-score
Ugens Hjemmekampe
April 2017
29.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - forår 2017 • Pulje 654
Aabenraa Stadion
Tønder/Højer
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
10.00
Aabenraa BK (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Gråsten B
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
10.00
Aabenraa BK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
10.35
Aabenraa BK (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
10.35
Aabenraa BK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B/8 (2006) - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Gråsten B
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
11.00
Aabenraa BK
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 11M - forår 2017 • Pulje 728
Aabenraa Stadion
Vamdrup IF
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
11.00
Aabenraa BK
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 6. runde • Guld 1
Aabenraa Stadion
Hedensted IF
Aabenraa Stadion
29.
lørdag
14.00
Aabenraa BK
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2017 • Pulje 10
Aabenraa Kunstgræsbane
Højer IF
Aabenraa Kunstgræsbane
30.
søndag
12.00
Aabenraa BK
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2005) - 6. runde • Sølv 2
Aabenraa Stadion
Sædding/G IF
Aabenraa Stadion
30.
søndag
14.30
Aabenraa BK
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 427
Aabenraa Stadion
Sundeved Efterskoles IF
Aabenraa Stadion
Maj 2017
1.
mandag
19.00
Aabenraa BK
Herrer
Veteran
Veteraner /7 - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Tinglev IF
Aabenraa Stadion
1.
mandag
19.00
Aabenraa BK (1)
Herrer
Supermasters
Supermasters /7 - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Bov IF (1)
Aabenraa Stadion
2.
tirsdag
18.00
Aabenraa BK
Herrer
U9
TT/5 – U9 Drenge A/5 • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Hviding IF
Aabenraa Stadion
2.
tirsdag
19.10
Aabenraa BK
Herrer
U8
TT/5 – U8 Drenge A/5 • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Haderslev FK (2)
Aabenraa Stadion
3.
onsdag
19.00
Aabenraa BK
Herrer
Superveteran
Superveteraner /11 - Forår/Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Gråsten B (1)
Aabenraa Stadion
4.
torsdag
17.45
Aabenraa BK
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C/8 (00/01) - Forår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Bov IF
Aabenraa Stadion
4.
torsdag
18.00
Aabenraa BK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2007) - Forår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Lundtoft IF
Aabenraa Stadion
4.
torsdag
18.00
Aabenraa BK
Herrer
U12
U12 Drenge C/8 (2005) - Forår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Tinglev IF
Aabenraa Stadion
4.
torsdag
19.00
Aabenraa BK
Herrer
Oldboys/girls
Oldboys /11 - Forår • Pulje 3
Aabenraa Stadion
Løjt IF
Aabenraa Stadion

Aabenraa Boldklub på facebook