Menu
Nyheder 21. juni kl. 13:28
Martin "Hugger" Madsen tilbage til AaBK igen. Efter et par sæsoner i FC Sydvest vender Martin hjem igen
Nyheder
AaBK serie 1. vandt fortjent 0-2 over Seest B i DBU Pokalen.
Nyheder
AaBK serie 1. er tæt på nedrykning til serie 2.
Nyheder
Stort rykind til Aabenraa Boldklubs bagagerums markedet
Nyheder
AaBK serie 1 mistede 2 point
Nyheder
Femte nederlag i træk til AaBK serie 1.
Nyheder
Klubbens U13 Drenge i flot udebanesæt
Nyheder
AaBK serie 1 tabte igen!
Nyheder
AaBKs bagagerrumsalg og loppemarked lørdag 27.maj fra kl. 10.00 til 14.00
Nyheder
Endnu et nederlag til AaBK serie 1 efter en svag 1.halveg
Nyheder
Serie 1 kampen imod Højer IF bød på endnu en skuffelse for AaBK .
Nyheder
Aabenraa Boldklub skal fastholde Aabenraa´s unge i fodbold
Nyheder
Stort nederlag til AaBKs serie 1. tabte fortjent til Bramming B.
Nyheder
AaBK serie 1. møder topholdet Bramming B i den kommende weekend.
Nyheder
Det blev kun til 1.point til AaBKs serie 1. i påskens 2.kampe.
Nyheder
AaBK serie 1. møder i morgen Skærtorsdag Kolding B på udebane.
Nyheder
Pigeraket 2017
Live-score
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej 20-08-2017 Kl. 13.00
S.f.B.
-
'56
Aabenraa BK
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 330
Aabenraa Stadion 20-08-2017 Kl. 14.15
Rødekro IF/Aabenraa BK
-
'56
Haderslev FK
Ugens Hjemmekampe
August 2017
20.
søndag
10.30
Aabenraa BK
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 720
Aabenraa Stadion
Sædding/G IF
Aabenraa Stadion
20.
søndag
11.00
Aabenraa BK
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2007) - 1. runde • Guld 1
Aabenraa Stadion
SUB Sønderborg
Aabenraa Stadion
20.
søndag
14.15
Rødekro IF/Aabenraa BK
livescore
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 330
Aabenraa Stadion
Haderslev FK
Aabenraa Stadion
20.
søndag
16.00
Aabenraa BK
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 197
Aabenraa Stadion
Kværs/Tørsbøl UIF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
18.00
Aabenraa BK (1)
Herrer
U11
U11 Drenge/5 (2007) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Christiansfeld IF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
18.00
Aabenraa BK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge/5 (2007) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Vedsted UF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
18.00
Aabenraa BK
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Christiansfeld IF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
18.00
Aabenraa BK
Kvinder
U10
U10 Piger A+B/5 (2008) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Hammelev SUF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
18.35
Aabenraa BK (1)
Herrer
U11
U11 Drenge/5 (2007) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Vedsted UF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
18.35
Aabenraa BK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge/5 (2007) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Christiansfeld IF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
19.00
Aabenraa BK (1)
Herrer
M+55
M+55 /7 - Forår/Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Midtals IF
Aabenraa Stadion
21.
mandag
19.00
Aabenraa BK
Kvinder
U18
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 809
Aabenraa Stadion
Bramming GIE
Aabenraa Stadion
21.
mandag
19.15
Aabenraa BK
Herrer
M+40
M+40 /7 - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
BNS
Aabenraa Stadion
22.
tirsdag
18.00
Aabenraa BK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Aabenraa BK (2)
Aabenraa Stadion
22.
tirsdag
18.00
Aabenraa BK
Herrer
U13
U13 Drenge C2/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Lysabild SG
Aabenraa Stadion
22.
tirsdag
18.00
Aabenraa BK
Kvinder
U13
U13 Piger C2/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
BNS
Aabenraa Stadion
22.
tirsdag
18.35
Aabenraa BK
Herrer
U9
U9 Drenge C/5 (2009) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Bredebro IF
Aabenraa Stadion
22.
tirsdag
18.35
Aabenraa BK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C/5 (2008) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Hjordkær UIF
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
18.00
Aabenraa BK (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2010) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Aabenraa BK (2)
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
18.00
Aabenraa BK (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Aabenraa BK (1)
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
18.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Bjert IF
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
18.25
Aabenraa BK (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B/5 (2010) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Tønder SF
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
18.35
Aabenraa BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B/5 (2009) - Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Løgum IF (1)
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
19.00
Aabenraa BK
Herrer
M+32
M+32 B/11 - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Midtals IF
Aabenraa Stadion
24.
torsdag
19.15
Aabenraa BK (U17)
Herrer
U16
U16 Drenge C/8 (2002) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
BNS
Aabenraa Stadion
25.
fredag
19.00
Aabenraa BK
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 82
Aabenraa Stadion
Egen UI
Aabenraa Stadion
26.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U10
U10 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Broager UI
Aabenraa Stadion
26.
lørdag
10.30
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Aabenraa Stadion
MG & BK
Aabenraa Stadion
26.
lørdag
10.35
Aabenraa BK
Herrer
U10
U10 Drenge A/5 (2008) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
SUB Sønderborg
Aabenraa Stadion
26.
lørdag
13.00
Aabenraa BK
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 418
Aabenraa Stadion
Vojens GIE
Aabenraa Stadion
26.
lørdag
14.00
Aabenraa BK
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 22
Aabenraa Stadion
SUB Sønderborg
Aabenraa Stadion
26.
lørdag
16.00
Aabenraa BK
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 44
Aabenraa Stadion
Føvling/Stenderup UI
Aabenraa Stadion

Aabenraa Boldklub på facebook