Menu

U7/U8 Piger (08+09)

 

Årgang 2008-09 og 2010

Alle nye spillere er meget velkommen - mød blot op og prøv om det er noget for dig.  

 

Holdets træningstider: 
Tirsdag 16:00 - 17:30

Træner: Ann-Marie Elgaard træffes på 21240277 eller ameldgaard14@hotmail.com

Hjælpetræner: Helle Matzen træffes på 60227160

 

Live-score
Ugens Hjemmekampe
September 2017
25.
mandag
17.30
Aabenraa BK
Kvinder
U13
U13 Piger C2/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
FVB piger
Aabenraa Stadion
25.
mandag
18.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 651
Aabenraa Stadion
Ensted IF
Aabenraa Stadion
26.
tirsdag
17.15
Aabenraa BK
Kvinder
U12
U12 Piger C/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Hammelev SUF
Aabenraa Stadion
26.
tirsdag
17.30
Aabenraa BK
Herrer
U13
U13 Drenge C2/8 (2005) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Tønder/Højer
Aabenraa Stadion
27.
onsdag
18.00
Aabenraa BK
Herrer
M+45
M+45 /11 - Forår/Efterår • Pulje 2
Aabenraa Stadion
Rødekro IF
Aabenraa Stadion
27.
onsdag
19.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2 (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Næsby BK
Aabenraa Stadion
28.
torsdag
18.15
Aabenraa BK (U17)
Herrer
U16
U16 Drenge C/8 (2002) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
FC Sydvest 05 Tønder
Aabenraa Stadion
29.
fredag
18.30
Aabenraa BK
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 82
Aabenraa Stadion
Løjt IF (1)
Aabenraa Stadion
30.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U12
U12 Drenge A/8 (2006) - Efterår • Pulje 1
Aabenraa Stadion
Rødekro IF
Aabenraa Stadion
30.
lørdag
10.00
Aabenraa BK
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 544
Aabenraa Stadion
Tønder/Højer
Aabenraa Stadion
30.
lørdag
11.00
Aabenraa BK
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 651
Aabenraa Stadion
Dybbøl IU
Aabenraa Stadion
Oktober 2017
1.
søndag
14.00
Rødekro IF/Aabenraa BK
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 373
Aabenraa Stadion
Haderslev FK
Aabenraa Stadion

Aabenraa Boldklub på facebook