Menu

U15 Drenge (03)

U15 drenge vil i efteråret 2018 bestå af årgang 2003 drenge og der er tilmeldt to 11-mandshold,
samtidig samtrænes der med U16 årgangen hvor der også kan blive aktuelt med kamptider.


Træningstider:

Mandag 18:00 - 20:00 (Der trænes henholdvis på stadion og derefter på stranden)

Onsdag 18:30 - 20:00

Fredag 18:30 - 20:00

 

Holdets stab

Assistenttræner
profil
Jesper Rohden
Assistenttræner
profil
Rauf Matini
Assistenttræner
profil
Casper Rohden
Cheftræner
profil
René Zacho
Assistenttræner
profil
Rasmus Kronborg Nielsen
Træner
profil
Lars Malthe Christensen

Holdets aktiviteterDrenge U15 / 16 2017/18

August 2017
20.
søndag

13:00 - 14:15

Kamp
S.f.B. - Aabenraa BK
21.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
23.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
25.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
26.
lørdag

12:00 - 13:15

Kamp
Hjerting IF - Aabenraa BK
28.
mandag

18:00 - 19:20

Kamp
Tønder/Højer - Aabenraa BK
28.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
30.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
30.
onsdag

18:45 - 20:15

Kamp
Vejen SF (L4/479) - Aabenraa BK (L4/480)
September 2017
1.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
1.
fredag

18:30 - 20:00

Kamp
Rødekro IF - Aabenraa BK
3.
søndag

10:00 - 11:20

Kamp
Aabenraa BK - Bov IF
3.
søndag

13:00 - 14:15

Kamp
Kolding B - Aabenraa BK
4.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
6.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
8.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
9.
lørdag

11:30 - 13:00

Kamp
Notmark/Egen/Midtals - Aabenraa BK
9.
lørdag

12:00 - 18:00

Andet
Sponsorcykelløb AaBK (Færdiggørelse af Kunstgræsbanen)
Aabenraa Stadion
10.
søndag

13:00 - 14:20

Kamp
Rødekro IF - Aabenraa BK
10.
søndag

16:00 - 17:15

Kamp
Aabenraa BK - Esbjerg fB
11.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
13.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
15.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
16.
lørdag

12:00 - 13:30

Kamp
Aabenraa BK - FC Kolding Syd
17.
søndag

10:00 - 11:20

Kamp
Aabenraa BK - Agerskov S
17.
søndag

11:00 - 12:15

Kamp
VB Nyborg - Aabenraa BK
18.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
20.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
22.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
23.
lørdag

14:00 - 15:30

Kamp
FC Kolding Syd - Aabenraa BK
24.
søndag

00:00 - 01:30

Kamp
Notmark/Egen/Midtals - Aabenraa BK
24.
søndag

12:00 - 13:15

Kamp
Aabenraa BK - MG & BK
24.
søndag

14:00 - 15:20

Kamp
Dybbøl IU - Aabenraa BK
25.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
27.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
29.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
30.
lørdag

10:00 - 11:20

Kamp
Aabenraa BK - Tønder/Højer
30.
lørdag

16:00 - 17:15

Kamp
FC Sønderborg - Aabenraa BK
Oktober 2017
1.
søndag

00:00 - 01:30

Kamp
Rødekro IF - Aabenraa BK
2.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
4.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
6.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
7.
lørdag

12:00 - 13:15

Kamp
Aabenraa BK - S.f.B.
7.
lørdag

15:00 - 16:30

Kamp
Aabenraa BK - Rødekro IF
8.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
Bov IF - Aabenraa BK
9.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
11.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
11.
onsdag

19:00 - 20:15

Kamp
Aabenraa BK - Hjerting IF
13.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
14.
lørdag

10:00 - 11:30

Kamp
Aabenraa BK - Notmark/Egen/Midtals
14.
lørdag

12:00 - 13:20

Kamp
Aabenraa BK - Rødekro IF
16.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
18.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
19.
torsdag

07:00 - 17:30

Stævne
Holland Tour
Aabenraa Stadion
20.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
23.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
25.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
27.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
28.
lørdag

12:00 - 13:15

Kamp
Aabenraa BK - Kolding B
30.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
November 2017
1.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
3.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
5.
søndag

10:00 - 11:15

Kamp
Esbjerg fB - Aabenraa BK
6.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
8.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
10.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
11.
lørdag

12:00 - 13:15

Kamp
Aabenraa BK - VB Nyborg
13.
mandag

18:30 - 20:00

Træning
Mandagstræning
Omklædning 12
15.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdagstræning
Omklædning 12
17.
fredag

18:30 - 20:00

Træning
Fredagstræning
Omklædning 12
Februar 2018
23.
fredag

16:00 - 17:00

Træning
Træningsweekend Sjælland

Næste kampDBU Jylland Pokal U16 Drenge/11 (2002) • Pulje 1

Ude mod
Vejen SF (L4/479)
30. aug
Kl. 18.45
Vejen Stadion
DBU Jylland Pokal U16 Drenge/11 (2002) - Pulje 1

Næste kampU15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
S.f.B.
20. aug
Kl. 13.00
S.f.B. Hellegårdsvej
U15 drenge Liga 2 (født 2003) - Efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampRegionsfinale - U15 Drenge C/8 (2002) • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 480

Ude mod
Rødekro/Løjt IF
1. sep
Kl. 18.30
Fladhøj Idrætscenter
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 - Pulje 480

Næste kampU15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 544

Ude mod
Tønder/Højer
28. aug
Kl. 18.00
Tønder sport- og FritidsCenter
U15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 - Pulje 544